Trener Bayerna Thomas Tuchel bio je zadovoljan predstavom svoje ekipe u prvom četvrtfinalnom duelu protiv Manchester Cityja, unatoč teškom porazu na Etihadu od 3:0.
"Naravno, rezultat je katastrofalan za nas. Nismo dobili nagradu koju smo zaslužili za uložen trud. Igrali smo sa karakterom i hrabro, zaslužili smo da postignemo bar jedan gol", kazao je Tuchel.
Novi menadžer bavarske momčadi kaže da je uprkos ubjedljivom porazu vidio mnogo dobrih stvari.
"Dopalo mi se kako smo igrali, zaljubio sam se u svoj tim, u način na koji smo se predstavili. Čak i ako zvuči čudno, to je bilo jako zabavno večeras".
Svjestan je Tuchel da ga ih u revanšu čeka težak posao.
"Pokušat ću da svojim igračima izbijem iz glave rezultat utakmice. On nije realan prema prikazanom na terenu. To će biti izazov da se fokusiramo na stvari koje smo uradili dobro", dodao je Tuchel.
Revanš meč u Munchenu na programu je 19. aprila.