NIJE ŠTEDIO RIJEČI

Tuchel žestoko ‘oprao’ suce nakon kontroverzne odluke

Thomas Tuchel

Real Madrid je u ludom uzvratnom susretu polufinala Lige prvaka nadigrao Bayern 2:1 i s ukupnih 4:3 izborio finale u kojem ga 1. juna na Wembleyu čeka Borussia Dortmund.

Bayern je poveo fantastičnim pogotkom Alphonsa Daviesa u 68. minuti, a Real je okrenuo golovima Joselua u 88. minuti nakon velike pogreške Neuera i u 91. nakon asistencije Rudigera.

Real je bio bolja momčad, imao je daleko više prilika za pogodak, ali susret je čak i mogao otići u produžetke nakon pogotka De Ligta u sudačkoj nadoknadi, koji je na kraju poništen.

Pomoćni sudac u vrlo diskutabilnoj situaciji je ranije pokazao zaleđe . Bavarci su pomahnitali, ali spasa nije bilo. Pravila kažu da linijski sudac ovakvu situaciju mora pustiti do kraja pa da se onda, ako padne gol, naknadno uz pomoć VAR-a utvrdi je li bilo nedozvoljene pozicije.

Sudac u ovoj situaciji to nije učinio pa su stoga nogometaši Bayerna, ali i trener Thomas Tuchel potpuno izgubili živce.

“Što mislim o Santiago Bernabeuu? Recimo da na suce očigledno ima efekt“, kazao je nakon susreta trener Bayerna pa dodao:

“Na kraju smo čak i postigli gol za produžetak, ali dotukla nas je katastrofalna odluka sudaca. Na kraju se osjećam izdano. Nakon susreta pomoćni sudac nam je kazao da mu je žao zbog te odluke, ali to nam sada ne pomaže. Podići zastavicu u tom trenutku… Bila je to katastrofalna odluka. To je protiv pravila. Katastrofa.”