U Narodnom pozorištu Tuzla danas je održana komemoracija policijskom službeniku Samiru Mustafiću, koji je 27. marta ove godine tragično izgubio život obavljajući svoju dužnost.
Mustafić je tada, u potrazi za bjeguncem, ušao u nabujalu rijeku Jalu, a njegovo tijelo pronađeno je tek 24. augusta na području Miričine kod Gračanice.
Komemoraciji su prisustvovali članovi porodice, kolege, prijatelji i brojni građani, koji su se okupili kako bi odali počast čovjeku čija je hrabrost i predanost obilježila njegovu službu.
Mustafićev dugogodišnji prijatelj Mirnes Husić emotivno je govorio o zajedničkim uspomenama iz školskih i studentskih dana: „Samir je bio čovjek velikog srca i iskrenog osmijeha, prijatelj kojeg su svi voljeli i cijenili. Pamtit ćemo ga po dobrim djelima i ostati uz njegovu porodicu.“
Velimir Mamatović, načelnik Sektora uniformisane policije MUP-a TK, istaknuo je Mustafićevu profesionalnost: „Bio je izuzetno odgovoran i predan poslu, uvijek vedar i nasmijan. Samir je bio i dobar sin, brat, suprug i otac. Njegova žrtva podsjeća nas na cijenu koju policajci ponekad plaćaju obavljajući svoj posao.“
Direktor Uprave policije MUP-a TK, Dževad Korman, naglasio je da Mustafićeva hrabrost ostaje trajno upisana u kolektivno sjećanje: „Samir je svoj radni vijek započeo 2015. godine i tokom karijere pokazao se kao hrabar, profesionalan i predan policijski službenik. Njegovu porodicu, suprugu Emine i djecu Umu i Aziza, nikada nećemo zaboraviti.“
Samir Mustafić, porijeklom iz Srebrenice, od 2015. godine radio je u Policijskoj stanici Centar na poslovima saobraćajne i interventne policije. Kolege ga pamte kao profesionalca koji je uvijek bio spreman pomoći.
Grad Tuzla proglasio je Dan žalosti povodom Mustafićeve dženaze, koja će biti klanjana danas u 16 sati.