Uoči prve polufinalne utakmice Kupa BiH između Veleža i Željezničara pažnju javnosti privukla je montirana tribina na kojoj su trebali biti smješteni navijači kluba s Grbavica, a koja je u najmanju ruku sramotna.
"Manijaci" su se sinoć oglasili saopćenjem i naglasili da nemaju namjeru prisustvovati utakmici jer ne žele biti tretirani kao životinje, da bi danas Željezničar kontaktirao mostarski klub kako bi se navijačima „Plavih „ustupilo 5% kapaciteta na normalnoj tribini.
Međutim, njihov zahtjev nije naišao na pozitivan odgovor, što je FK Željezničar otkrio u večerašnjem saopćenju, izrazivši pritom razočarenje zbog odluke rukovodstva mostarskog kluba.
"FK Željezničar obavještava javnost da je danas predstavnik kluba obavio razgovore sa rukovodstvom FK Velež, a u vezi sa dolaskom i smještajem naših navijača na utakmici polufinala Kupa BiH.
Klub je tražio od kluba domaćina da ustupi 5% kapaciteta na normalnoj tribini jer smatramo da su uslovi na improvizovanoj platformi namijenjene za gostujuće navijače sramni.
FK Velež nije pozitivno odgovorio na naš zahtjev i izražavamo veliko nezadovoljstvo i razočarenje stavom rukovodstva mostarskog kluba s kojim smo u posljednjih nekoliko godina imali jako dobru saradnju.Također, podsjećamo da smo FK Velež izašli u susret prilikom odigravanja evropskih utakmica na našoj Grbavici gdje smo pokazali šta znači biti pravi domaćin.
Fudbal se igra zbog navijača i svi navijači u BiH zaslužuju normalne uslove za bodrenje svog kluba", poručili su iz FK Željezničar. FK Velež nije pozitivno odgovorio na naš zahtjev i izražavamo veliko nezadovoljstvo i razočarenje stavom rukovodstva mostarskog kluba s kojim smo u posljednjih nekoliko godina imali jako dobru saradnju.Također, podsjećamo da smo FK Velež izašli u susret prilikom odigravanja evropskih utakmica na našoj Grbavici gdje smo pokazali šta znači biti pravi domaćin.