Inicijativa za opstanak poljoprivrednika Srbije saopštila je da danas kreće traktorima za Novi Sad.
„Krećemo za Novi Sad traktorima! Kreće se svako iz svog sela u osam ujutru, skup je u Studentskom gradu“, objavila je Inicijativa.
Studenti koji blokiraju fakultete, pozvali su Novosađane da im se pridruže kako bi zajedno dočekali poljoprivrednike u univerzitetskom Kampusu.
U Novi Sad su krenuli sa blizu 20 traktora, a plan je bio da dođu u kampus novosadskog univerziteta i da osiguravaju studente dok odaju počast stradalima, a s obzirom na brojne napade koji su se dogodili na njih u prethodnom periodu tokom blokada. Poljoprivrednici su traktorima krenuli iz mjesta Kisače ka Novom Sadu, ali ih je zaustavila policija .
Policijskom kordonu se naknadno pridružila i Žandarmerija, a na blokadi su, na strani poljoprivrednika i policije, nekolicina opozicionara.
Veliki broj pripadnika policije je raspoređen na svim ulazima u Novi sad, a ne samo iz pravca Rumenke, gdje ne dozvoljavaju traktorima da prođu.
Inače, na ulicama gradova širom Srbije jučer je održan generalni štrajk, prvi u historiji ove zemlje. Glavne ulice bile su blokirane, veliki broj firmi obustavio je rad na 24. sata, a škole su bile prazne.
Srbija je stala. Blokirane saobraćajnice, zatvoreni lokali, restorani, kafići, pekare, poslastičarnice, saloni, u školama prazne učionice, a na ulicama probuđeni građani.