AKCIJA ‘PETLJA’

Uhapšeno sedam osoba, pronađena droga i dokazni materijal u Banjoj Luci i Prijedoru

Banja Luka
Foto © MUP RS

Policijska akcija pod kodnim nazivom 'Petlja' sprovedena je na području Banje Luke i Prijedora, a rezultat je hapšenje sedam osoba zbog sumnje da su učestvovale u nedozvoljenoj proizvodnji i prometu opojnih droga.

Kako je saopćeno iz Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srpske, akciju su realizovali pripadnici Uprave za organizovani i teški kriminalitet MUP-a RS-a, u saradnji s policijskim upravama Banja Luka i Prijedor, te uz asistenciju žandarmerije.

Po naredbi Okružnog suda u Banjoj Luci, izvršeni su pretresi na 11 lokacija, pri čemu su pronađene i oduzete određene količine narkotika, mobilni telefoni, dokumentacija i drugi predmeti koji će biti korišteni kao dokazni materijal u daljem postupku.

Nakon kriminalističke obrade, uhapšene osobe će uz izvještaj o počinjenom krivičnom djelu biti predate Okružnom javnom tužilaštvu u Banjoj Luci.


Znate više o temi ili prijavi grešku