Ustavni sud RS donio je odluku kojom je utvrđeno da su Izmjene i dopune Zakona o budžetskom sistemu, kojim su Bijeljina i Banja Luka ostale bez dijela prihoda od PDV-a, protivustavne.
Gradonačelnik Bijeljine Ljubiša Petrović nazvao je ovu odluku velikom pravnom pobjedom za svoj grad, ističući ulogu pravnog tima i Miodraga Bešlića, koji je podnio inicijativu Ustavnom sudu. „Kapa dole Miodragu Bešliću. Za svoju Bijeljinu obezbijedio je veliku pobjedu kojom se sprečava dalje otimanje narodnog novca od građana Semberije“, poručio je Petrović.
Gradonačelnik Banje Luke Draško Stanivuković, koji je takođe osporio zakon pred Sudom, rekao je da će preduzeti sve pravne korake kako bi se vratila oteta sredstva.
„Ovo nije samo pravna pobjeda, već i pobjeda svih koji ne pristaju na nepravdu. Banja Luka ne traži više, ali neće dozvoliti da dobija manje“, istakao je Stanivuković.