SPECIJALNE MJERE

Utakmica Crna Gora - Srbija "povišenog bezbjednosnog rizika", policija će snimati dešavanja na stadionu i oko njega

5477140 shutterstock 1600827718 ls
Foto © Facebook

Utakmica kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2024. između Crne Gore i Srbije, koja se igra u ponedjeljak na Gradskom stadionu pod Goricom, proglašana je utakmicom visokog rizika.

Stoga se policija odlučila na poseban korak – snimanje meča.

Meč će početi u 20.45 sati, a snimanje, uključujući i snimanje iz vazduha, obavit će se u periodu od 15 sati do ponoći.

"Shodno odredbama Zakona o sprječavanju nasilja i nedoličnog ponašanja na sportskim priredbama, uvažavajući činjenicu da je sportska priredba proglašena priredbom povišenog bezbjednosnog rizika, kupovina ulaznica bit će dozvoljena isključivo uz identifikacione dokumente (lična karta, putna isprava). Ulazak na Gradski stadion pod Goricom bit će dozvoljen isključivo uz važeće ulaznice", navodi se u saopćenju Uprave policije.

Dodaje se da će od 15 sati do završetka utakmice saobraćaj biti obustavljen u Bulevaru Ivana Crnojevića od raskrsnice sa Ulicom Marka Miljanova do raskrsnice sa Bulevarom Stanka Dragojevića, zatim u Ulici 19 decembra, od Ulice Vaka Đurovića, kao i skretanje od Hitne medicinske pomoći u pravcu Gradskog stadiona.


Znate više o temi ili prijavi grešku