ULJEPŠAVANJE GRADA

Učenici posadili pančićeve omorike i ukrasili Spomen obilježje na Crnom vrhu

Ucenici paniceva omorika crni vrh
Foto © Facebook/KJKP Park

Obilježavajući Dan MZ Crni vrh - Gorica, učenici OŠ "Hasan Kikić" pomogli su predstavnicima Mjesne zajednice i Općine Centar da zasade stabla pančićeve omorike i dekorativnim zelenom urede postojeće žardinjere na Spomen obilježju u istoimenom naselju, objavio je na svom facebook nalogu KJKP Park Sarajevo.

Ovaj sadržaj vam se ne prikazuje jer ste onemogućili Embed kolačiće

Kompletnu stručnu pomoć učenicima, kao i sadne materijale, obezbijedilo je preduzeće Park.

Inače, preduzeće Park je prije današnjeg obilježavanja Dana MZ Crni vrh - Gorica pokosilo travu i uredilo prostor oko Spomen obilježja, a današnja sadnja novog zelenila kojoj su prisustvovali i najmlađi stanovnici ovog naselja dio je svečanog programa kojeg su predstavnici lokalne samouprave pripremili za goste i stanare.

Navedene aktivnosti kako u dijelu sadnje tako i u pripremi zelenih površina izvršilo je preduzeće Park i to u okviru sporazuma o saradnji sa Općinom Centar, koja je finansirala projekat.

Sporazum obuhvata uređenje javnih i zelenih površina koje nisu obuhvaćene redovnim programom ili koje trebaju rekonstrukciju i obnovu, navode iz KJKP Park.


Znate više o temi ili prijavi grešku