TRENER FK SARAJEVO

Varešanović: Nije me publika postavila na ovo mjesto, otići ću kad predsjednik to kaže

Mirza v 1
Foto © FENA

Nakon remija sa Slogom (1:1) u kojem je njegovoj ekipi poništen gol u 96. minuti, trener Sarajeva Mirza Varešanović je na pres-konferenciji izjavio kako je bordo tim oštećen.

"Sto posto smo oštećeni, kada smo postigli gol glavni sudija je pokazao na centar, a onda je pomoćni nešto rekao, a nije mi jasno kako pomoćni može bolje vidjeti od glavnog koji je bio bliži. Šta da kažem, rekao sam da nas čeka teška utakmica i prije utakmice bez obzira na poziciju Sloge na tabeli. Dobro smo otvorili utamicu, poveli i nije mi jasno zašto smo stali. Dogovorili smo se da krenemo odmah agresivno i jako na njihov gol, da pravimo pritisak na njihovoj polovini i to smo radili do gola, a onda smo stali i kao da se uvukla neka nervoza. Imali smo još prilika...", rekao je Varešanović, pa dodao:

"U drugom poluvremenu ista slika, naša dominacija i posjed lopte, šanse i jednostavno, to je tako u fudbalu. Primamo gol isto kao u Tuzli, nakon individualne greške, Šerbečić je labavo ušao u duel i primili smo gol. Nakon toga smo sve vrijeme pokušavali i napravili smo izmjene, pojačali napad i pokušali postići drugi gol. Nismo uspjeli..."

Upitan je i šta misli o skandiranju navijača koji traže da ode sa klupe, Varešanović je bio jasan.

"Nije me publika postavila na ovo mjesto, mene je postavio predsjednik i kada on kaže da idem, ja ću ići", rekao je Varešanović.


Znate više o temi ili prijavi grešku