Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić pohvalio se danas, prilikom posjete sajma u Veroni, da nije uveo sankcije Rusiji, ni godinu dana od kako je pobijedio na predsjedničkim izborima, iako su to svi tada prognozirali da će ih uvesti.
Izjavio je to prilikom obilaska štanda Open Balkan, odgovarajući na pitanje o izjavi Zdravka Ponoša da je Srbija već trebalo da uvede sankcije Rusiji.
''Rekli su da ćemo 3. aprila uvesti sankcije, vidite kako to izgleda. Prije godinu i mjesec dana od sukoba svi su govorili da su protiv sankcija, a ja sam morao da budem oprezan znajući šta nam je činiti. Ne možete da pokažete ni protivniku ni drugima šta činite u svakom trenutku, nešto morate da sakrijete. Nisam želio da budem glasan. Od sve te hrabrosti svi postadoše zagovornici uvođenja sankcija. Ali to je jedna u milion laži", rekao je Vučić, prenose srbijanski mediji.
Vučić je napomenuo i da nema više pravo da se kandiduje ali da će naći nekoga ko će ga naslijediti.
''Ja više ne mogu da se kandidujem, a oni me nikada neće pobijediti. To je kada vam se mozak pomrači, ne od alkohola ili droga, već od patološke mržnje. Da imaju malo političke pameti bježali bi od mene, jer kada me napadaju odbija se kao beton", zaključio je Vučić.
Prema njegovim riječima, nema problem sa izjavama o njemu, ali da se sve ono što je pričao o politici odnosi na to da li Srbija može da podigne i dodatno osnaži svoju ekonomiju.
''Moliću vladu da rade više i posvećenije. Rat se neće skoro završiti i mi moramo da radimo više. I ministri. Ako to ne razumiju, znači da ne sanjamo iste snove, a moj san je uspješna Srbija koja će prebroditi sve zamke sa kojima se suočava. Insistiraću na većem i ozbiljnijem pristupu svemu tome", rekao je Vučić prilikom obilaska sajma vina u Veroni.