Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić obraća se javnosti i govori o svim aktuelnim temama, kako domaćim, tako i svjetskim. Vučić je govorio i o tome da li je moguće da dođe do promjena u odnosu sa FBiH i RS:
"Prvo hoću da se zahvalim građanima za podršku. Hoću samo da ih podjsetim da smo od 2014. godine imali uvođenje najtežih mjera. Tada smo morali da idemo na mjere konsolidacije. A onda je došao rat u Ukrajini da poremeti sistem vrijednosti i pravila i da nas dovede u nezgodnu situaciju u odnosima sa Rusijom", rekao je Vučić.
Istakao je da je ponosan što je Srbija sačuvala mir i stabilnost. Na pitanje o tome hoće li Srbija ovog puta ostati van svjetskih sukoba, rekao je da na to treba drugačije gledati i ne porediti sa Drugim svjetskim ratom, već sa Prvim svjetskim ratom.
"Zašto stalno govorim da su važni mir i stabilnost... Mi nemamo djece za bacanje. Moramo da povećamo broj djece u Srbiji. Čuvamo mir sve do posljednjeg trenutka i zato je to moja odluka. Ponosan sam na to što Srbija ima svoju politiku. Da, mi smo na evropskom putu, ali mi imamo svoju politiku, mi smo nezavisna zemlja", rekao je Vučić.
O izborima u Crnoj Gori i komentarima da je umiješan, rekao je da to nije ništa novo i da je Srbija uvijek za sve kriva. Rekao je da će Crna Gora uvijek imati pruženu ruku Srbije. Govorio je i o odnosima sa Sarajevom.
"Mi uvijek poštujemo teritorijalni integritet BiH, ali ne možemo ići protiv našeg naroda u Republici Srpskoj. U eri takvih odnosa mnogo je teško čuvati mir i racionalno razgovarati", rekao je Vučić i dodao da je imao dobar razgovor s ministrom vanjskih poslova BiH Elmedinom Konakovićem.