Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić komentarisao je zadržavanje pjevačice Severine Vučković na granici Srbije i Hrvatske, nazvavši cijeli incident nepotrebnim.
Vučić je naglasio da je Severina zadržana na granici samo dva sata, te dodao da je to smatrano glupim potezom.
“"Iznenadit ću vas sada ovim što ću vam imati za reći. Ja sam jutros zvao Dačića, probudio ga, da vidim šta se događa sa Severinom. On mi je rekao tako je i tako je, i rekao mi da nije privođena, zadržana je na granici dva sata. I ja mislim da je to jako glupo i nepotrebno. Ne zbog Severine, o kojoj sve najgore mislim. Mi se moramo razlikovati od njih u svemu. Sačuvaj me Bože da vodim državu u kojoj će hapsiti svakoga ko sluša Thompsonove pjesme. Pustite ih sve, i Selmu Bajrami. To što one mrze Srbiju, govore o sebi. Nećemo biti zemlja koja će uhapsi svakoga ko pjeva Thompsona. Severina priča gluposti po cijeli dan, koga briga. Neka priča što hoće...", dodao je Vučić.
Podsjetimo, Severina Vučković je privedena na granici zbog izjava koje su smatrane spornim. Nakon ispitivanja, pjevačici je omogućeno da uđe u Srbiju, ali je odlučila da se vrati u Hrvatsku.