Nakon objave Ambasade SAD u Sarajevu da su zaključci Svesrpskog parlamenta "napad na Dejtonski sporazum", predsjednik Srbije Aleksandar Vučić oglasio se na Instagramu i objavio svoj odgovor.
"Američka ambasada u Sarajevu je rekla svoje. Sutra će dobiti odgovor. Prvi put ću im kao predsjednik Srbije postavljati pitanja, a vjerujte mi, neće imati odgovor, iako se radi o Dejtonski sporazum je u tome što nisu navikli na to da im se dodvoravaju je mala država na brdovitom Balkanu...”, napisao je Vučić na Instagramu.