U toku je revanš utakmice 2. pretkola Konferencijske lige između Spartak Trnave i Sarajeva, a domaći navijači prilikom proslave prvog gola istakli su zastavu RS-a.
Jedan od navijača Spartaka mahao je trobojkom sa obrisima i natpisom RS, a pored njega se mogao i primjetiti i navijač sa majicom na kojoj je amblem Vojske RS.
Uprkos dobroj igri na samom početku utakmice Sarajevo je jeftino primilo dva gola. Duriš je pogađao u 15. i 42. minuti za ubjedljivo vodstvo Slovaka 2:0.
Podsjetimo, prva utakmica između Sarajeva i Spartaka odigrana na Koševu pred 27.000 gledalaca okončana je rezultatom 0:0.
Boljem iz ovog dvomeča rival u narednoj fazi takmičenja bit će poraženi iz duela 2. pretkola Evropske lige između Rapid Beča i Wisle Krakow.
U prvoj utakmici austrijski tim je kao gost pobijedio 2:1.