ZBOG ISTINE

Zastupnica Sebija Izetbegović se oglasila o dešavanjima na sjednici Skupštine Kantona Sarajevo

Sebija izetbegovic tv sa

Puno bure na posljednjoj sjednici Skupštine Kantona Sarajevo izazvala je rasprava oko loga Memorijalnog centra Kantona Sarajevo.

O svemu se oglasila i zastupnica u Skupštini KS prof. dr. Sebija Izetbegović čiji status prenosimo u cijelosti.

Dan 6. Lagano se posti, hvala Bogu dragom.

Zbog istine moram napisati:

14.03.2024. god. mi smo branili stari logo JU Memorijalni centar Sarajevo.

NIP-ov direktor Kulanić je, za govornicom, djelimično priznao da je stari logo pokušao promijeniti i da je ” pogriješio jer nije dobro komunicirao boračka udruženja”.

Ta njegova geška je koštala ustanovu oko 6.000 KM a duboko je potresla i uznemirila boračku populaciju i članove porodica poginulih boraca.

Nakon toga nas je predsjedavajući Okerić pokušao ubijediti da je SDA ta koja je promijenila logo davne 2018. god. i “da nam je bolje da puno ne pitamo jer će on nama to dokazati”.

Osim sto je predsjedavajući Skupštine KS iznosio neistine, kršio poslovnik, prekidao izlaganja te time ponižavao i provocirao zastupnike opozicije, isključivao im mikrofon, insinuirao i perfidnim prijetnjama pokušavao da nas uplaši i ucijeni da ne bi diskutovali, demonstrirao je i svoje neznanje.

Okerić ne zna da “logo” i “pečat” nisu isto.

On bi trebalo da čita i uči umjesto što udara u vreću i skida čepove nogom.

Istina, vreća i flaša mu ne mogu uzvratiti.

Mi možemo i hoćemo, građani nas izabrali.

Mi ćemo pitanjima i diskusijama.

Tako će jednom morati da zakaže tematsku sjednicu o stanju sigurnosti u KS.

Moraće Vlada KS da nam da odgovore o milionima KM utrošenim za Dubai i Šumarijadu ali i da pokažu građanima “tajne ugovore” i poslove milionskih vrijednosti.

Ljiljan je ostao tamo gdje mu je mjesto – navela je Izetbegović.


Znate više o temi ili prijavi grešku