Trener Sarajeva, Zoran Zekić, komentirao je večerašnji remi 0:0 s ekipom Spartaka iz Trnave u prvom meču drugog pretkola Konferencijske lige. Zekić je istaknuo da je atmosfera na stadionu bila izvanredna, zahvaljujući podršci navijača, koja je, kako je rekao, bila ključna za tim tokom cijelog susreta.
“Ambijent je bio nevjerojatan, navijači su nas podržavali cijelo vrijeme. Smatram da nogomet večeras nije bio fer prema nama. Imali smo nekoliko odličnih prilika u prvom poluvremenu, no nismo ih iskoristili. Moramo bolje iskoristiti šanse kako bi postigli gol, što bi nam moglo pomoći u narednim utakmicama”, rekao je Zekić za MY TV.
Trener je priznao da je postojala zabrinutost zbog promašenih prilika, ali je istaknuo da su izbjegli kaznu koja bi mogla uslijediti zbog neiskorištenih šansi. U drugom poluvremenu, kako je dodao, tim nije imao dovoljno jasnih prilika i strategija za uspjeh.
“Čak i ako smo pobijedili s minimalnih 1:0, znali smo da nas u Trnavi očekuje težak izazov. Spartak ima odličnu atmosferu na svom terenu i moramo biti spremni na njihov intenzivan pritisak”, dodao je Zekić, uporedivši Spartak s prethodnim protivnikom Aktobeom.
“Spartak je ozbiljniji tim u odnosu na Aktobe. Čvrsti su, organizirani i zreli. Iako su se u drugom poluvremenu otvorili, naša trojka u odbrani je odradila odličan posao. Ipak, nedostajalo je kreativnosti u sredini terena. Ako nastavimo igrati s ovakvom energijom i hrabrošću, zabijanje golova će doći s vremenom”, zaključio je Zekić.
Revanš utakmica igra se u srijedu u Trnavi s početkom u 20:30 sati.