Aktuelni predsjednik UEFA-e Aleksandar Čeferin dobio je na današnjem Kongresu u Lisabonu podršku delegata, te će i u naredne četiri godine biti na čelu evropske krovne kuće fudbala.
Čeferin je bio jedini kandidat za predsjednika UEFA-e, a čestitku mu je uputio Predsjednik N/FS BiH Vico Zeljković:
"Dosadašnji predsjednik UEFA Aleksander Čeferin dobio je novi četverogodišnji mandat na čelu evropske fudbalske federacije. S gospodinom Čeferinom već godinama imam odličnu saradnju i njegov ostanak na čelu UEFA je od velikog značaja za naš savez i budući razvoj fudbala, te mu ovom prilikom čestitam na izboru", rekao je Zeljković.
Osim izbora za predsjednika, održani su izbori za osam članova Izvršnog odbora, a podršku su dobili: Laura McAllister, Jesper Møller Christensen, Philippe Diallo, Armand Duka, Petr Fousek, Levan Kobiašvili, Andriy Pavelko i Luis Rubiales. Dvogodišnji mandat u IO-u dobio je Hans-Joachim Watzke. Sándor Csányi i Debbie Hewitt izabrani su Vijeće FIFA-e kao potpredsjednici, a Fernando Gomes (četiri godine) i Bernd Neuendorf (dvije godine) kao redovni članovi Vijeća FIFA-e.
Prihvaćeni su izvještaji predsjednika, Izvršnog odbora, te administracije UEFA o radu u protekloj godini, kao i finansijski izvještaj za prethodni period i finansijski plan za iduću godinu.
Osim predsjednika Zeljkovića, delegaciju N/FS BiH su činili potpredsjednik Ivan Beus, generalni sekretar Adnan Džemidžić i savjetnik predsjednika Marko Miličić.