28. kolo Premijer lige Bosne i Hercegovine

Zrinjski u meču od sedam golova savladao Sarajevo

Zrinjski sarajevo

Fudbaleri Zrinjskog i Sarajeva večeras su Pod Bijelim brijegom odigrali derbi meč 28. kola Wwin lige Bosne i Hercegovine.

Publika je mogla uživati u dobrom fudbalu i golovima, a na kraju su uspješniji bili domaći koji su slavili rezultatom 4:3.

Gosti su katastrofalno ušli u utakmicu što ih je i koštalo poraza. U 22. minuti već su tri lopte završile u golu Sarajeva.

Zrinjski je poveo u 10. minuti kada je Ilinković zakucao loptu u gol Ilijeva za 1:0! Već u 14. minuti bilo je 2:0. Ćuže je izašao sam pred Ilieva i matirao ga nakon sjajnog dodavanja Ilinkovića.

Isti igrač bio je strijac i u 22. minuti za potop gostiju.

U 44. minuti najbolja prilika za goste. Julardžija je dobro uposlio Beganovića koji šutira sa 10-ak metara iskosa, lopta ide malo pored gola. Ipak, u sudijskoj nadoknadi Čataković je pogodio i vratio Sarajevo u utakmicu!

U nastavku su gosti ušli mnogo odlučnije. To im se isplatilo u 57. minuti. Nakon kontre lopta dolazi za Oliveiru koji bježe svojim čuvarima i pogađa za 3:2.

Međutim, samo dvije minute kasnije domaći opet postižu pogodak. Bilbija je pogodio za 4:2 nakon što je odbrana Sarajeva zaboravila najboljeg strijelca lige i ostavila ga potpuno samog nakon kornera.

U 76. minuti velika prilika za Sarajevo. Anđušić je dodao za Oliveiru koji je uposlio Čatakovića koji šutira sa par metara, ali Magdić je baca i izbija loptu te spašava svoj tim.

Minuti poslije Čataković ponovo šutira, ali Marić fantastično brani!

Pritisak Sarajeva urodio je plodom u 87. minuti. Hasić je centrirao, jedan igrač Sarajeva nogom prebacio loptu na drugu stativu gdje se našao Anđušić i glavom pogodio za 4:3.

U 90. minuti prilika za Sarajevo. Beganović je centrirao, golman intervenisao, a onda je Hasić promašio loptu na nekih 15 metara od gola. Matanović je potom pokušao ali nije bio precizan.

Do kraja se rezultat nije mijenjao.

ZRINJSKI: Marić, Barišić, Malekinušić, Ivančić, Ćuže, Bradarić, Ilinković, Šunjić, Memija, Corda, Bilbija.

SARAJEVO: Iliev, Buljubašić, Čataković, Kyeremeh, Julardžija, Beganović, Soldo, Kapetanović, Aničić, Đuričković, Mustafić.