KRITIKUJE BLOKADE PUTEVA I GRANIČNIH PRELAZA

Ćudić: “SNSD u režiji, SDA kao podrška”

Sabina Ćudić Fena

Državna zastupnica Sabina Ćudić (Naša stranka) oštro je danas komentarisala proteste autoprevoznika u Bosni i Hercegovini, tvrdeći da su „putevi i granični prijelazi blokirani u režiji SNSD-a, uz javnu i nesebičnu podršku SDA“.

„Trenutno su putevi i granični prijelazi u Bosni i Hercegovini blokirani u režiji SNSD-a, uz javnu i nesebičnu podršku SDA. Hvala kantonalnoj zastupnici Sebiji Izetbegović što je ovu strategiju SDA hrabro obznanila napadima na ministra Fortu, bez ijedne kritike na račun prošlih, i kako mi kažu kolege zastupnici iz SDA u Državnom parlamentu – budućih koalicionih partnera SDA – SNSD-a“, poručila je Ćudić.

Ćudić je naglasila da Izetbegović ne smatra odgovornim ministra Košarca niti Tegeltiju, koje su autoprevoznici označili kao ključne dijelove problema. „Ne, važnije je na vrijeme ugovoriti vlast za narednu godinu. U međuvremenu, Forto je isporučio i pokrenuo pristupanje e-CMR-u, donio pravilnik o CEMT dozvolama, uputio zahtjeve prema UINO i GP BiH radi skraćenja zadržavanja na granicama, pokrenuo regionalni sastanak ministara o režimu 90/180, te inicijative prema entitetima za cestarine/registracije i druga rasterećenja. Od 17 zahtjeva, 11 je potpuno ispunjenih, pet započetih – preostali jedan zahtjev koji se tiče Schengen zone mora se koordinirati zajedno sa cijelim regionom i Briselom. Ali važno je da su SDA-u, Košarac i Tegeltija zlatni, te da su SNSD-u poslali jasnu poruku: Računajte na nas. Press konferencija se održava sa SDA, direktno nakon sastanka u kabinetu SNSD-ovog ministra“, kazala je zastupnica.

Ćudić je dodala da radi na tome da skine „uteg SNSD-a“ sa Bosne i Hercegovine i svih njenih građana. „Ali tvrdoglavost sa kojom im čitavu godinu, pored HDZ-a, asistira SDA je fascinantna. Rekla bih sram vas bilo, ali sram tu odavno ne stanuje“, zaključila je Sabina Ćudić.


Znate više o temi ili prijavi grešku