Predsjednik Crne Gore Milo Đukanović izvinio se maloljetnicima iz Bosne i Hercegovine koji su napadnuti u Baru i naveo da Crna Gora ne pamti ovakav sramotni čin nasilja prema gostima.
“Divljački su napadnuti dječaci, mladi sportisti iz prijateljske BiH. Najporaznije od svega bi bilo ako taj vandalski incident ima nacionalni i vjerski predznak”, napisao je Đukanović na Tviteru.
Istakao je da nadležni državni organi moraju slučaj rasvijetliti do kraja.
“Posebno imajući u vidu da se u posljednje vrijeme u sve češće susrijećemo s vršnjačkim nasiljem. Na tome polažemo ispit i kao društvo, i kao država. Dotle, moje duboko izvinjenje Harunu i Aliji i njihovim roditeljima, našim prijateljima u Bosni i Hercegovini”, naveo je Đukanović.
Podsjećamo, grupa mladića u Baru je fizički napala dvojicu sportista Atletskog kluba Sarajevo koji su u Crnu Goru došli na pripreme.
Četiri maloljetnika iz Bara krivično će odgovarati za napad na njih.