Član Predsjedništva Željko Komšić prisustvovao je obilježavanju godišnjice formiranja Armije Republike Bosne i Hercegovine u organizaciji sarajevske općine Novi Grad i načelnika Semira Efendića.
Komšić je nakon obilježavanja godišnjice ostao na iftaru koji je upriličen za goste i posjetitelje manifestacije.
Komšić je prisustvovao i sinoćnjem obilježavanju Dana Armije RBiH u Narodnom pozorištu Sarajevu.
Prisjetio se svega onoga što je pratilo formiranje Armije RBiH i herojski put njenih pripadnika, koji su se u najtežim mogućim okolnostima nesebično žrtvovali u odbrani najviših civilizacijskih vrijednosti, čime je Armija RBiH postala nezaobilazan faktor uspostave mira i sigurnosti.
Kazao je kako se radi o vojnoj sili koja je, zapravo, veličanstveni podvig građana i naroda Bosne i Hercegovine, te da Drugi rendžerski puk koji baštini tradicije Armije RBiH može biti ponosan na to naslijeđe.
U tom kontekstu je ukazao na značaj OSBiH i čuvanja njhovog jedinstva, naglašavajući važnost iskustva iz minulog rata kao putokaza za naredna pokoljenja.