PO OKONČANJU DUELA

Đoković objasnio zašto nije dao intervju: "Vrijeđao me"

Novak Dokovic

Po okončanju duela tenisera Novaka Đokovića sa Jiržijem Lehečkom (3:0) se dogodila neobična situacija kada je Novak odbio intervju na terenu.

Iako se isprva mislilo da je razlog neprijateljski nastrojena publika, ubrzo je utvrđeno kako je Đoković ljut na kanal "Nine" koji je i zvanični prenosilac prvog Grend slema u sezoni.

Tačnije, na novinara tog kanala Tonija Džonsa koji se tokom jednog uključenja okrenuo ka Novakovim navijačima i krenuo da se neprimjereno šali, u najmanju ruku.

"Novak je precijenjen, on je prošlost... Izbacite ga", rekao je Džons prije nego što se okrenuo i dodao: "Drago mi je što ne mogu da me čuju."

Zbog toga je Đoković i reagovao.

"Želio bih da kažem zašto nisam dao intervju. Prije nekoliko dana čuveni sportski novinar koji radi za zvaničnog prenosioca AO NINE je ismijavao srpske navijače i vrijeđao je mene. Od tada je odlučio da se javno ne izvini, niti je kanal "NINE", tako jer su oni zvanični nosioci TV prava odlučio sam da ne dam izjavu. Nemam ništa protiv Kurijera ili australijske javnosti. Nije bila prilika da u tom trenutku kažem šta mislim na terenu pa sam uradio to. Ostavljam kanalu "NINE" da uradi šta misli da treba", rekao je Đoković.

Potvrdio je da publika nema ništa sa tim.

Ovaj sadržaj vam se ne prikazuje jer ste onemogućili Embed kolačiće

"Pa ne, ništa što je bilo posebno. Na svakom meču se nešto drugačije desi. Već sam objasnio zašto nisam dao intervju, nije zbog publike nego zbog kanala 'NINE'", dodao je Novak koji za taj kanal neće davati izjave dok ne stigne izvinjenje.

O problemu je pričao i sa Kregom Tajlijem, direktorom turnira.

"Isto što sam rekao i vama. Nisam ga vidio od kada se to sa novinarom desilo, komunicirao je sa mojim agentom. On je izuzetan čovjek, uvjek pokušava da igrači dobiju sve što im je potrebno. Samo sam želio da zna zašto sam to uradio i koji su moji razlozi. Rekao sam mu ako žele da me kazne jer nisam dao intervju, okej je to, prihvatam, jer mislim da je to nešto što mislim da je bilo potrebno da se uradi i to je to", nastavlja Đoković.

Upitan je da li bi ovo moglo dodatno da ga motiviše.

"Ne. Ne posebno. Veoma sam odlučan već. To ne koristim da bih dodao ulje na vatru. Već sam rekao šta sve mislim", zaključio je Đoković.


Znate više o temi ili prijavi grešku