POZIVA NA GRAĐANSKU ALTERNATIVU U POLITIČKOM ŽIVOTU CRNE GORE

Abazović oštro kritikovao vladu Crne Gore i izostanak premijera na Skupštini

Abazović i Spajić / x.com
Foto © Arhiv

Lider pokreta URA i zastupnik u Skupštini Crne Gore, Dritan Abazović, ponovo je izrazio oštru kritiku prema novoj vladi i izostanku premijera Milojka Spajića s današnje sjednice Skupštine.

Na društvenoj mreži X, Abazović je optužio Spajića da je ponovo izbjegao prisustvo u Parlamentu, nazivajući ga “dripcem kakvog Crna Gora nikada nije imala na čelu države”. Abazović je dodao da Spajić i njegova administracija predstavljaju prevarante koji nemaju stvarnu brigu za državu.

U daljem komentaru, Abazović je opisao trenutnu većinu u Crnoj Gori kao spekulante čija je jedina agenda da “sve upropaste i pobjegnu”. On je kritikovao i podršku koju toj većini pružaju neki nacionalisti, naglašavajući da će pravi odgovor biti dat na predstojećim izborima u Podgorici 29. septembra, a potom i širom Crne Gore.

Abazović je zaključio da Crna Gora treba alternativu u vidu građanske politike koja će raditi u skladu s Ustavom, naglašavajući potrebu za novim predstavnicima koji će zaista služiti interesima države.


Znate više o temi ili prijavi grešku