Policajci Policijske uprave Centar Sarajevo, Adnan Duhović i Nermin Džindo, predati su jutros Kantonalnom tužilaštvu Kantona Sarajevo, nakon što su jučer uhapšeni u okviru akcije „Abstergo“.
Kako navodi Tužilaštvo KS, policajci se sumnjiče za krivična djela primanje dara ili drugih oblika koristi i zloupotreba položaja ili ovlaštenja.
Prema saopćenju Tužilaštva, tokom maja i juna ove godine, Duhović i Džindo su prilikom saobraćajnih kontrola od vozača koji su počinili prekršaje tražili novac kako bi ih izbjegli sankcije ili kako bi izbjeli izdavanje prekršajnih naloga.
Nakon hapšenja jučer, obojica su ispitani u prostorijama MUP-a Kantona Sarajevo, a danas su predati Tužilaštvu na dalje postupanje.
Tužilaštvo će u narednom periodu odlučiti o eventualnim mjerama i daljem toku istrage.