Drugi reket svijeta Carlos Alcaraz kaže da je za njega divan osjećaj igrati turnir u Barceloni, na kojem brani titulu.
Mladi Španac je prošle godine u polufinalu pobijedio Australca Alexa De Minaura, a u finalu sunarodnjaka Pabla Carrena Bustu.
"Poseban je osjećaj ponovo doći u Barcelonu, godinu dana nakon što sam podigao trofej. Ovo mi je veoma blizu kuće, igram u svojoj zemlji, a i mnogo sam vremena proveo baš u ovom teniskom klubu – ovdje sam igrao u U-12 i U-14 turnire", počeo je Alcaraz.
Otkrio je i koji mu je bio najteži trenutak na putu do titule prošle godine.
"Kada sam se zagrijavao pred polufinale u nedjelju, pošto se prekidalo zbog kiše. Pao sam niz stepenice, nisam mogao da završim zagrijavanje. Mislio sam da neću moći da igram. Poslije, dok sam igrao, nije me boljelo, adrenalin je uradio svoje, a i doktor i fizioterapeut su mi pomogli. Sada sam pažljiv kada sam na tim stepenicama, ha-ha".
Alcaraz se krajem prošle i ove sezone dosta mučio s povredama. Propustio je Australian Open, zatim se vratio i osvojio Buenos Aires i Indian Wells, uz finale u Riju i polufinale u Miamiju, ali zbog novih problema nije igrao u Monte Carlu prošle sedmice.
"Zaista je teško jer želim da igram što više i da se takmičim. Kada nisam u stanju da igram neko vrijeme, teško je. Probao sam da iskoristim pauze da treniram najbolje što mogu i da se što prije vratim na teren. Pozitivan sam momak, uvijek gledam pozitivne stvari i trudim se da napredujem, da budem bolja osoba i bolji sportista, ali jesu bili teški prethodni mjeseci. Trenutno sam fizički na sto posto, osjećam da mogu da dam ne sto, već 200 posto. Spreman sam da dam sve od sebe", zaključio je 19-godišnjak iz Murcije.
Sada Alcaraza u drugoj rundi čeka Portugalac Nuno Borges (ATP 79.).