UOČI UTAKMICE

Američka novinarka ponizila BiH uoči duela sa SAD-om: Evo šta je rekla

Americka novinarka ponizila Bi H uoci duela sa SAD om

Uoči utakmice osmine finala Svjetskog prvenstva između Bosne i Hercegovine i Sjedinjenih Američkih Država, društvenim mrežama proširio se snimak američke televizijske reporterke Abigail Velez koji je izazvao brojne reakcije među navijačima.

Korisnici društvenih mreža prenose da je novinarka tokom uključenja uživo pokazala vrlo slabo poznavanje Bosne i Hercegovine i njene geografije, zbog čega je postala predmet brojnih komentara i kritika.

Snimak se ubrzo proširio internetom, a mnogi korisnici ocijenili su da je riječ o neprofesionalnom pristupu, posebno imajući u vidu da je Bosna i Hercegovina jedan od učesnika Svjetskog prvenstva koji se plasirao u nokaut fazu.

"U sljedećoj fazi tim SAD-a igra protiv Bosne sljedeće srijede. O Bosni ne znam mnogo i ne bih znala pokazati gdje je na mapi, niti želim da znam", kazala je Abigail Velez te dodala:

"Tim SAD-a se vratio i bolji smo nego ikad, i spremni smo za utakmicu koja nas očekuje sljedeće srijede. Pripremite se, Bosno, jer dolazimo. Za sada se javljam uživo iz Long Beacha".

Zmajevi su drugi put u historiji obezbijedili plasman na Svjetsko prvenstvo, a 2026. godine smo prošli grupnu fazu.

Abigail Velez je reporterka i voditeljica američke televizijske kuće ABC7 iz Los Angelesa, a sporni snimak nastao je tokom izvještavanja uoči duela Sjedinjenih Američkih Država i Bosne i Hercegovine.


Znate više o temi ili prijavi grešku