Polaganjem vijenaca i paljenjem svijeća na Partizanskom spomen groblju u Mostaru u subotu je u organizaciji Udruženja antifašista i boraca NOR-a (UABNOR) Mostar obilježena 79. godišnjica oslobođenja ovog grada od fašizma u Drugom svjetskom ratu.
Nakon svečane akademije kojom je otpočelo obilježavanje Dana oslobođenja Mostara od fašizma u Drugom svjetskom ratu, više stotina antifašista su došli na Partizansko spomen-groblje.
Umjesto defilea, na Partizansko spomen-groblje su došli autobusima pod jakom policijskom pratnjom, među kojima su i pripadnici Jedinice za operativnu podršku MUP-a HNK.