posljednja domaća utakmica u prvenstvu

Banjalučani se "kockali", ali na kraju ipak savladali Vogošću

Rk borac

Rukometaši Borca su u posljednjoj domaćoj utakmici u prvenstvu savladali Vogošću rezultatom 26:24. Iako su crveno-plavi imali i pet golova prednosti, gosti su u samom finišu meča uspjeli stići do izjednačenja, ali bolje od toga nije moglo.

Borac utakmicu otvara serijom 3:0, a gosti prvi pogodak postižu u petom minutu sa sedam metara. U sedmom minutu Borac je imao prednost 5:1, da bi nakon toga uslijedila serija gostiju od 3:0.

Crveno-plavi su se u 16. minutu vratili ponovo na +4 (9:5), nakon čega je Đurđević pogodio za do tada najveću prednost izabranika Irfana Smajlagića.

Uspjeli su gosti u 25. minutu da se vrate na -2 (12:10) da bi se na pauzu otišlo sa istom tolikom razlikom (15:13).

Rukometaši Irfana Smajlagića drugo poluvrijeme otvaraju sa dva gola, da bi 14 minuta prije kraja Vogošća prišla na jedan pogodak zaostatka. Pred posljednjih 10 minuta Borac ponovo stiže do prednosti od četiri gola nakon čega gostiju uzvraćaju serijom i stižu do prvog izjednačenja na utakmici na nešto više od šest minuta prije kraja (22:22).

Golom Đurđevića domaći tim stiže do 24:22 tri minuta prije kraja, nakon čega pogađa i Klimavec čime je pitanje pobjednika bilo riješeno.

U redovima Borca Đurđević i Hadžić postigli su po sedam golova dok je Grahovac upisao 13 odbrana dok je kod gostiju Zulfić takođe postigao sedam (svih sedam iz sedmerca), a Čordalija upisao devet odbrana.