Banju Luku je sinoć, oko 1.45 sati poslije ponoći, pogodio snažan zemljotres.
Prema podacima specijalizovanih seizmoloških stranica, epicentar zemljotresa bio je 23 kilometra od Banjaluke.
Zemljotres je imao 2,7 Rihterovih stepeni, ali su zbog blizine epicentra mnogi građani stekli utisak da je bio znatno jači. U kasnijim izvještajima, pomenuta su 3,2 Rihtera.
Epicentar zemljotresa registrovan je oko 23 kilometra sjeverno od Banje Luke, odnosno oko 20 kilometara od Gradiške.