GOTOVO JE U LA LIGI

Barcelona poražena od Girone u nogometnom spektaklu, Real Madrid je novi prvak Španije!

Girona Barcelona

Girona i Barcelona danas su odigrali svoju utakmicu 34. kola španske La Lige, a domaćin je nakon preokreta slavio sa uvjerljivih 4:2 i tako četiri kola prije kraja osigurao titulu Real Madridu.

Real Madrid je danas u nešto ranijem terminu razbio Cadiz rezultatom 3:0, dok je za proslavu nove titule bilo neophodno da Barcelona ne slavi u gostima kod Girone u derbiju kola.

Iako, Barca je večeras počela jako dobro. Christensen je u trećem minutu donio vodstvo Xavijevoj ekipi, ali je već u narednom napadu Dovbyk vratio stvari na početak.

U smiraju prvog poluvremena Robert Lewandowski je katalonskom gigantu donio novu prednost pogotkom sa penala. Međutim, u nastavku veliki preokret fantastične Girone.

Sjajni Portu je odmah po ulasku u igru u 65. minutu zabio za poravnanje, da bi samo dva minuta kasnije asistirao Gutierrezu za 3:2. Portu je zatim svoju, zaista nestvarnu partiju, kompletirao drugim pogotkom u 74. minutu za konačnih 4:2.

Tako je slavlje u Madridu uveliko počelo. S druge strane, Girona je ovom pobjedom izbila na drugu poziciju La Lige sa 74 osvojena boda. Barcelona je treća sa 73 boda.