POVODOM OBILJEŽAVANJA DRUGE GODIŠNJICE RUSKE INVAZIJE NA UKRAJINU

Bačene dvije tone gnojiva ispred doma ruskog veleposlanika u Poljskoj

IMG 8950
Foto © Printscreen

Demonstranti su danas bacili dvije tone gnoja ispred doma ruskog veleposlanika u Poljskoj, u povodu obilježavanja druge godišnjice ruske invazije na Ukrajinu.

Aktivisti su stavili krvavu rusku zastavu sa slovom "Z" na gomilu gnoja i zabili u nj natpis na kojem piše "Rusija - govno! Ne želimo vas u EU! Odlazite!", pokazuju slike prosvjeda u Konstancin-Jeziorni. Veleposlanik živi u tom gradu u blizini Varšave.

Demonstrant: Krajnje je vrijeme da se protjera ruske diplomate iz naše zemlje

Drugdje u Varšavi u 6 sati ujutro drugi prosvjednici puštali su ispred zgrade u kojoj žive ruski diplomati zvukove sirena, pucnjave i eksplozija.

"Željeli smo jasan znak za poljske vlasti i Europsku uniju. Krajnje je vrijeme da se protjera ruske diplomate iz naše zemlje", rekao je prosvjednik Dominik.

Rusko veleposlanstvo u Varšavi nije odgovorilo na upit za komentarom poslan e-mailom. Za razliku od baltičkih država koje su protjerale ruske veleposlanike, Poljska još nije premda je protjerala neke ruske diplomate.

Ovaj sadržaj vam se ne prikazuje jer ste onemogućili Embed kolačiće


Znate više o temi ili prijavi grešku