HAOS NA EURU, OVO SE NE PAMTI

Belgija pobijedila Rumuniju

Belgija - Rumunija euro 2024 uefa

Nogometna reprezentacija Belgije je u drugom kolu Evropskog prvenstva u Njemačkoj pobijedila Rumuniju rezultatom 2:0 i tako isprala gorak ukus iz usta svojih navijača poslije uvodnog poraza od Slovačke.

Belgija je stigla do vodstva već u drugoj minuti utakmice. Lukaku je sjajno ostavio loptu na šut Tielemansu koji je majstorski pogodio za vodstvo Belgije, a ujedno i rezultat prvog poluvremena.

U 63. minuti Belgija je postigla i drugi gol preko Romelua Lukakua koji je iskoristio sjajnu loptu Kevina de Bruynea i pogodio mrežu golmana Rumunije. Ipak, njegov pogodak je poništen zbog nedozvoljene pozicije u kojoj se našao.

Za razliku od Lukakua, pogodak Kevina de Bruynea iz 80. minute nije poništen te je nogometaš Manchester Cityja pogodio nakon ispucavanja golmana Casteelsa i tako potvrdio trijumf Crvenih đavola.

Nakon drugog kola sve ekipe u grupi E imaju po tri osvojena boda i jasno je da nas u posljednjem kolu očekuje prava drama kada će snage odmjeriti Belgija - Ukrajina odnosno Slovačka - Rumunija.