GOLGETER REAL MADRIDA

Benzema poslao poruku nakon Chelseaja i oduševio muslimane širom svijeta, objava skupila pola miliona lajkova

Benzema bein

Fudbaleri Real Madrida jučer su pobijedili Chelsea u prvoj utakmici četvrtfinala ovogodišnje Lige prvaka (2:0). Aktuelni branitelj naslova je rutinski savladao londonske "Plavce", koje je svojim golom načeo fenomenalni Karim Benzema u 21. minuti.

Benzema je i protiv Chelseaja odigrao još jednu odličnu utakmicu, te je pokazao da prošla sezona nije bila slučajnost. Osim pogotka u 21. minuti, Benzema je imao još nekoliko sjajnih poteza, a ističe se dodavanje za Luku Modrića kojem je malo nedostajalo da se upiše u strijelce.

Nakon posljednjeg sudijskog zvižduka, sjajni francuski napadač je otišao u svlačionici odakle se odmah oglasio na društvenim mrežama. Porukom je oduševio svoje muslimanske pratitelje.

I u trenucima najveće euforije i slavlja sjajni Francuz nije zaboravio na pokornost Svemogućem.

"Vidimo se u Londonu. Elhamdulilah", poručio je Benzema u objavi koja je skupila više od 500.000 lajkova.

Benzema je na posljednje četiri utakmice postigao čak sedam golova. Nedavno je postao i drugi igrač u historiji Reala, nakon Ferenca Puškaša, koji je dao hat-trick protiv Barcelone na Nou Campu.

Inače, drugi gol za Real na sinoćnjoj utakmici dao je rezervista Marco Asensio. Revanš susret ove dvije ekipe igra se u Londonu u utorak.

Ovaj sadržaj vam se ne prikazuje jer ste onemogućili Embed kolačiće


Znate više o temi ili prijavi grešku