BIVŠI ITALIJANSKI PREMIJER

Berlusconi napustio odjel intenzivne njege, ali ostaje u bolnici

Silvio berlusconi
Foto © Anadolija

Bivši talijanski premijer Silvio Berlusconi napustio je odjel intenzivne skrbi na kojemu je bio od 5. aprila, ali ostaje u bolnici, piše najveći talijanski dnevnik Corriere della Sera.

Osamdesetšestogodišnji medijski magnat, koji je u poznatoj bolnici San Raffaele u Milanu zbog plućne infekcije i hronične leukemije, "premješten je na odjel za redovno liječenje", piše Corriere pozivajući se na izvore bliske njegovoj porodici.

Zbog svoje političke dugovječnosti i reizbora u Senat 2022. prozvali su ga "Besmrtni". Njegova plućna infekcija povezana je s "hroničnom mijelomonocitnom leukemijom od koje boluje već neko vrijeme", rekli su liječnici.

Silvio Berlusconi, jedan od najbogatijih Talijana, čiju imovinu Forbes procjenjuje na 6.4 milijarde eura, zadnjih godina je nekoliko puta priman u bolnicu.

Prošlog mjeseca je četiri dana proveo u istoj bolnici. Berlusconi, koji je u politiku ušao 1994., bio je premijer ukupno devet godina. Uprkos nizu seksualnih i pravosudnih afera koje su mu narušile ugled, uživa simpatije mnogih Talijana.


Znate više o temi ili prijavi grešku