Najbolji bosanskohercegovački taekwondoisti i njihovi treneri danas su s Međunarodnog aerodroma Sarajevo otputovali u Wuxi u Kini, gdje će od 24. do 30. novembra učestvovati na Svjetskom prvenstvu.
Bosnu i Hercegovinu će predstavljati:
- Ženska konkurencija: Džejla Makaš, Ejla Makaš (TKD Novi Grad Sarajevo), Ada Avdagić (TKD Sarajevo), Džejna Hamzić (TKD Šampion Sarajevo) i Nadina Mehmedović (Taekwondo akademija Tešanj).
- Muška konkurencija: Nedžad Husić, Benjamin Husić (TKD Novi Grad Sarajevo), Ibrahim Đonko, Muhamed Đonko i Erol Nući (TKD Mladost).
Reprezentaciju će predvoditi treneri Haris Husić i Gzim Nući, a posebna motivacija za bh. tim je nedavno usvojeni zaključak Upravnog odbora Taekwondo saveza FBiH o novčanim nagradama za prvu seniorsku medalju na svjetskim prvenstvima.
Prema ovom zaključku, sportisti koji osvoje medalju – zlato, srebro ili bronzu – dobit će 50.000 KM, dok će treneru pripasti 15.000 KM. Ove nagrade predstavljaju snažan poticaj za bh. reprezentaciju da ostvari historijski uspjeh na globalnoj sceni.