Policija traga za ženskom osobom koja je 12. aprila, koristeći falsifikovana dokumenta klijentice Lovćen banke, sa njenog računa podigla 1,3 miliona eura!
Prema saznanjima "Vijesti", iz te bankarske institucije dan kasnije obavijestili su policiju, kada je Budvanka M.O. rekla da ona nije zahtijevala da joj se isplati novac koji je čuvala u banci.
Iz Uprave policije nezvanično je rečeno da je tada i utvrđeno da su novac dali osobi koja je priložila falsifikovanu ličnu kartu na ime M.O. Prevarantica je, navodno, 11. aprila najavila da će podići ušteđevinu u filijali banke u Herceg Novom, odakle su je, s obzirom da se radi o velikom iznosu, obavijestili kada da dođe.
Dan kasnije ona je sa rancem ušetala u banku, uzela novac i otišla.
Prevara je otkrivena kada su spisi poslati centrali banke u Podgorici, odakle su kontaktirali klijenticu koja im je saopštila da duže od godinu nije dolazila u Crnu Goru.
"Po nalogu tužioca preduzimaju se mjere i radnje na identifikovanju NN osobe koja je počinila prevaru. Izuzeti su snimci sa nadzornih kamera koje su jasno zabeležile počinioca", rekli su nezvanično iz policije.