PRIZNAO KRIVICU

Denis Stojnić potpisao sporazum o priznanju krivice: Kaznu zatvora otkupljuje za 36.000 KM, vraća novac i lažne policijske iskaznice

Denis Stojnic Sud Bi H

Denis Stojnić, koji je ranije negirao krivicu na ročištu u Sudu Bosne i Hercegovine, sklopio je sporazum sa Tužilaštvom BiH i priznao krivicu u vezi sa slučajem u kojem je zajedno s Elvisom Keljmendijem prevario dvije osobe za značajnu sumu novca.

Prema optužnici, koju je potvrdio Sud BiH, Stojnić je kontaktirao osobe koje su imale probleme sa Obavještajno-sigurnosnom agencijom BiH (OSA) i nudio "rješavanje problema", tvrdeći kako je blizak s tadašnjim direktorom agencije, Osmanom Mehmedagićem Osmicom, koji je također optužen u ovom slučaju.

Kao dodatni argument, Stojnić je koristio iskaznicu OSA-e koju mu je izdao Mehmedagić, čime je nastojao djelovati uvjerljivije.

Postupajući tužilac u ovom predmetu je Džermin Pašić.

Nakon što je pristao na sporazum o priznanju krivice, Stojnić je prihvatio kaznu od godinu zatvora i novčanu kaznu od 40.000 KM. Predviđeno je da kaznu zatvora može otkupiti za iznos od 36.000 KM. Uz to, obavezao se na povrat protivpravne imovinske koristi od 46.447 KM.

Sud BiH trebao bi razmatrati ovaj sporazum na ročištu zakazanom za 21. januar. Pored novčane kazne, od Stojnića će biti oduzeta i određena imovina, uključujući mobilni uređaj i nekoliko policijskih iskaznica i znački, koje su bile korištene u nezakonitim radnjama.


Znate više o temi ili prijavi grešku