Direktor Granične policije BiH Mirko Kuprešaković održao je u utorak sastanak sa šeficom Misije IOM-a (Međunarodne organizacije za migracije) i regionalnom koordinatoricom za zapadni Balkan Laurom Lungarotti i njenim saradnicima.
Na sastanku je razgovarano o migrantskoj krizi i trenutnoj sigurnosnoj situaciji u Bosni i Hercegovini, saopćili su iz Granične policije BiH.
Kuprešaković je istakao kako je saradnja s Međunarodnom organizacijom za migracije (IOM) uspješna od samog početka, posebno po pitanju sudjelovanja na obukama i projektima koje je IOM organizirao i provodio.
Također je zahvalio Međunarodnoj organizaciji za migracije i šefici misije IOM-a Lauri Lungarotti na kontinuiranoj podršci i na tome što su prepoznali važnost jačanja kapaciteta Granične policije BiH, a što su i pokazali kroz dosadašnju saradnju u vidu izuzetno značajnih donacija toj policiji.
Pristuni su na sastanku dogovorili daljnje modalitete saradnje i nastavak aktivnosti na zajedničkim projektima.
(FENA)