Direktor Sektora za vođenje elektroenergetskog sistema Hrvatske (HOPS), Danko Blažević, komentarisao je strujni kolaps koji se danas dogodio u regiji.
On je objasnio da je pokrenuta istraga o havariji i istakao važnost brze reakcije operatora prijenosnih sistema. Također je napomenuo da je održana telekonferencija na evropskoj razini kako bi se razmotrile daljnje mjere.
- Dogodio se nesretni splet okolnosti da su dva dalekovoda, jedan u Crnoj Gori, drugi u Albaniji, ispala iz pogona u kratkom vremenu - rekao je Blažević.
Komentarišući situaciju u Bosni i Hercegovini, Blažević je rekao da postoje još određeni problemi s uspostavljanjem termoelektrana u pogon.
- Hidroelektrane srazmjerno brzo se vraćaju u pogon, ali termoelektrane trebaju malo više, tako da vjerujemo da će i kod njih biti uredu - poručio je Blažević za medije.