OPET PRIJETI

Dodik: Izvršit ću maksimalnu homogenizaciju srpskog naroda i RS

Milorad Dodik

Predsjednik RS-a Milorad Dodik i danas je odlučio da komentariše optužnicu koju je protiv njega diglo Tužilaštvo BiH.

U svom komentaru tvrdi da brani interese i SDS-a, ali je uputio i jasnu prijetnju.

  • Nakon sramne optužnice Tužilaštva BiH planiram da obavijestim srpski narod šta mu se sprema i izvršiću maksimalnu homogenizaciju srpskog naroda i Republike Srpske.

Svi pritisci imaju za cilj da se oslabi povjerenje srpskog naroda u institucije.

Drago mi je da je u donošenju Zakona o neobjavljivanju odluka visokog predstavnika bio i SDS, a potpisivanjem ukaza o stupanju tog zakona branio sam i njihov politički stav. To je i stav dominantne većine političkog tijela srpskog naroda. U budućnosti ćemo nastaviti donositi zakone u interesu Republike Srpske u okvirima Ustava i Dejtonskog sporazuma.

Tokom prošle sedmice u naglasio sam da je BiH primjer za antisuverenitet i da je ona zemlja pod protektoratom stranaca, naveo je Dodik.

Ovaj sadržaj vam se ne prikazuje jer ste onemogućili Embed kolačiće


Znate više o temi ili prijavi grešku