Što se tiče njegovog mišljenja da sam u problemima, problemi koji me navodno čekaju kreirao je upravo Murphy, rekao je Dodik.
Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik rekao je da otkako su SAD osnovale diplomatsko predstavništvo nikada nisu poslale goreg ambasadora u BiH od aktuelnog Michaela Murphyja "o kojem i diplomate drugih zemalja misle isto što on kao predsjednik Republike Srpske javno govori".
- Murphy je obični smutljivac, lažov i manipulant. Kaže da se ne osjeća ugroženim od građana Republike Srpske, što niko nije ni tvrdio. No, istina je da su građani Republike Srpske ugroženi od njegovog djelovanja u BiH, naglasio je Dodik.
Na pitanje da prokomentariše Murphyjevu izjavu da iako bi predsjednik Republike Srpske volio da vjeruje da govori u ime svih stanovnika Republike Srpske, on to ne čini, Dodik je odgovorio da će kao legalno birani predsjednik Repubulike Srpske i ubuduće iznositi političke stavove koji odražavaju većinsko raspoloženje u Republici Srpskoj jer je većinski i biran i upitao da li Murphy misli da bi on trebalo da govori u ime građana Republike Srpske.
- Što se tiče njegovog mišljenja da sam u problemima, problemi koji me navodno čekaju kreirao je upravo Murphy, pa je komično kad kaže da on u tome ne bi učestvovao. Nema više u čemu da učestvuje, sve je već uradio - kreirao pravosudni cirkus, odredio izvođače, napisao i optužnicu i presudu. Pored takvih "prijatelja" šta će nam neprijatelji?!, poručio je Dodik.