Milorad Dodik, predsjednik bh. entiteta Republika Srpska, napisao je na svom twitter nalogu da su su "Bošnjaci kontinuirano zloupotrebljavaju vanjsku politiku Bosne i Hercegovine i diplomatsko-konzularnu mrežu", ali da će dati saglasnost za imenovanje ambasadora koje je predložio Denis Bećirović, jer je time uvjetovanje i imenovanje ostalih.
"Imajući u vidu da je imenovanje naših ambasadora uslovljeno imenovanjem ostalih, odlučili smo dati saglasnost na imenovanje svih. Još uvijek nema povjerenja u Zlatka Lagumdžiju, Damira Arnauta, Svena Alkalaja i Erola Avdovića, ali se nadam da će svojim radom doprinijeti bržem raspadu Bosne i Hercegovine, pa im nećemo stajati na putu", poručio je Dodik.
Poseban komentar rezervisao je Denisa Bećirovića, člana Predsjedništva BiH.
"Ponekad mi Denis Bećirović skrene pažnju na sebe svojim glupostima, ali čini mi se da i on uspješno radi na ostvarivanju političkih ciljeva Republike Srpske", dodao je predsjednik RS-a.