PREDSJEDNIK BH. ENTITETA RS

Dodik opet ‘osuo’ po Murphyu: “Trebalo da komentariše američki zakon o NVO”

Dodik
Foto © Arhiv

Predsjednik RS Milorad Dodik oglasio se na Twitteru gdje opet napao ambasadora SAD u BiH Michael Murphy-a.

  • Vidim da američki ambasador Murphy komentariše rad Narodne skupštine RS i usvajanje Nacrta zakona o nevladinim organizacijama.

Murphy bi trebalo da komentariše američki zakon iz ove oblasti, koji je još rigidniji u odnosu na predloženi zakon.

Pošto se kod nas radi o benignijoj verziji u odnosi na postojeći američki zakon, znači li to da je tamo autoritarni režim - napisao je Dodik na Twitteru.

Podsjećamo, iz Ambasade SAD su danas poručili da "nedavno usvajanje od strane NSRS u prvom čitanju Nacrta Zakona o posebnom registru i transparentnosti rada neprofitnih organizacija predstavlja još jedan potez Vlade RS da ograniči osnovne slobode i građanske slobode stanovnika RS".

Ovaj sadržaj vam se ne prikazuje jer ste onemogućili Embed kolačiće


Znate više o temi ili prijavi grešku