Predsjednik RS Milorad Dodik oglasio se na Twitteru gdje opet napao ambasadora SAD u BiH Michael Murphy-a.
- Vidim da američki ambasador Murphy komentariše rad Narodne skupštine RS i usvajanje Nacrta zakona o nevladinim organizacijama.
Murphy bi trebalo da komentariše američki zakon iz ove oblasti, koji je još rigidniji u odnosu na predloženi zakon.
Pošto se kod nas radi o benignijoj verziji u odnosi na postojeći američki zakon, znači li to da je tamo autoritarni režim - napisao je Dodik na Twitteru.
Podsjećamo, iz Ambasade SAD su danas poručili da "nedavno usvajanje od strane NSRS u prvom čitanju Nacrta Zakona o posebnom registru i transparentnosti rada neprofitnih organizacija predstavlja još jedan potez Vlade RS da ograniči osnovne slobode i građanske slobode stanovnika RS".