Ministarstvo saobraćaja Kantona Sarajevo postiglo je dogovor s prevoznicima GRAS-om i Centrotransom o obezbjeđivanju besplatnog javnog prevoza za učenike i studente i tokom ovogodišnjeg ljetnog raspusta. Do 2023. godine učenici trećih i četvrtih razreda srednjih škola, kao i studenti, nisu imali ovu privilegiju, ali zahvaljujući odluci Ministarstva saobraćaja i Vlade KS, to je promijenjeno.
Kako je istakao ministar saobraćaja KS Adnan Šteta, strateški cilj kantonalne vlade jeste osigurati mladima što pristupačniji i povoljniji javni prevoz.
— Naša je odluka bila da i tokom raspusta omogućimo subvencionirani, odnosno besplatan prevoz učenicima i studentima, a kroz izdvajanje subvencija to uspješno realizujemo već nekoliko godina — poručio je Šteta.
Zahvaljujući kontinuiranoj finansijskoj podršci Vlade KS i saradnji s prevoznicima, učenici i studenti će i ovog ljeta moći koristiti javni prevoz bez plaćanja, što predstavlja značajan korak ka olakšavanju mobilnosti mladih i rasterećenju kućnih budžeta.