SARAJEVO

Dojava o bombi u Elektrotehničkoj školi za energetiku izazvala evakuaciju

Elektrotehnička škola za energetiku Sarajevo

Danas je u Elektrotehničku školu za energetiku stigla dojava o postavljenoj eksplozivnoj napravi, što je izazvalo hitnu reakciju nadležnih službi.

Kako je potvrđeno za portal etto.ba, glasnogovornica Ministarstva unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo, Mersiha Novalić, izjavila je da je prijetnja stigla putem e-maila.

Trenutno je u toku evakuacija učenika i zaposlenika, nakon čega će pripadnici MUP-a KS obaviti kontradiverzioni pregled škole. Ovo je jedna u nizu sličnih dojava o bombama u Sarajevu u proteklim danima. Prije Elektrotehničke škole za energetiku, prijetnje su stigle i Srednjoj muzičkoj školi te Medicinskoj školi na Jezeru.


Znate više o temi ili prijavi grešku