Na Facebook stranici BH Meteo objavljeno je koji bosanskohercegovački grad je u petak, 21. juna, zabilježio najvišu temperaturu ikad zabilježenu.
"Struja je stigla, a sada očekujemo zahlađenje. Vrhunac toplotnog vala je u punom jeku. Mostar je bio najtopliji sa 40°C, dok su nekoliko drugih mjesta u zemlji bila blizu apsolutnog rekorda za mjesec juni.
Još malo treba izdržati, jer do kraja dana može doći do ponekog iznenađujućeg pljuska. Sutra će prvo na zapadu, a u nedjelju u većem dijelu zemlje doći do olakšanja od vrućine uz lokalne pljuskove praćene grmljavinom.
Očekuje se više nestabilnog vremena tokom naredne sedmice, ali temperature neće biti tako visoke kao što su bile ovih dana", objavili su na Facebook stranici BH Meteo.