Poslijepodnevni sati u glavnom gradu Bosne i Hercegovine, drugi radni dan u sedmici, donijeli su velike gužve u saobraćaju.
Kao i u ponedjeljak, glavna gradska saobraćajnica bila je pod velikim opterećenjem, s kilometarskim kolonama automobila kako u pravcu Ilidže, tako i u pravcu Baščaršije.
Iako danas nije zabilježena nijedna saobraćajna nesreća koja bi dodatno usporila kretanje vozila, pretpostavlja se da su gužve djelomično uzrokovane i prvim ovogodišnjim iftarima koji se događaju ubrzo nakon završetka radnog vremena.
Mnogi građani čekaju u redovima za somune u pekarama, a po kućama se za iftare primaju gosti, što je svakako jedan od razloga za vjerojatno povećan broj automobila na cestama u ovom periodu.
Primjećuje se da se tzv. "saobraćajni čep" najčešće formira na raskrsnici na Otoci.
Slične gužve zabilježene su i u ponedjeljak, a vozači su se žalili kako vožnja od samo jednog kilometra traje i do 15 minuta.