U poslijepodnevnim satima dogodile su se dvije saobraćajne nesreće na autoputu A-1 između Zenice i Visokog.
Na sreću, nema povrijeđenih, a šteta je isključivo materijalna.
Prema informacijama iz Operativnog centra Ministarstva unutrašnjih poslova Zeničko-dobojskog kantona, nesreće su prijavljene bez dodatnih detalja, što ukazuje da povrijeđenih nije bilo. Saobraćaj je bio otežan zbog materijalne štete na vozilima.
Iz BIHAMK-a su naveli da se zbog nesreće na dionici autoceste Kakanj - Visoko saobraća usporeno zaustavnom trakom zbog učešća više vozila. U drugoj nesreći, jedno vozilo je završilo na zemljanom pojasu, što je također uzrokovalo usporenu vožnju na toj dionici.
Vozačima se preporučuje da prilagode vožnju trenutnim vremenskim uslovima i da budu oprezni tokom putovanja.