Kapiten košarkaške reprezentacije Bosne i Hercegovine, Džanan Musa, nakon veličanstvene pobjede nad Hrvatskom u prepunoj Skenderiji, podijelio je emotivnu izjavu za medije, otkrivajući mnoge izazove s kojima su se suočili prije i tokom utakmice.
Posebno je istakao tešku situaciju s kojom se suočava njegov saigrač Adin Vrabac:
“Adinova majka je trenutno u bolnici i bori se za život. Nadam se da će sve biti u redu i želim joj brz oporavak. To je veliki teret za njega, ali smo se svi trudili da mu budemo podrška.”
Musa je također otkrio da su mnogi igrači nastupili uprkos povredama: “Amar, Kenan i ja smo imali ozbiljne povrede. Moji iz kluba su mi savjetovali da ne dolazim jer nisam trenirao mjesec dana. Molio sam ih tri dana da mi dozvole da igram. Isto je bilo s Kamenjašem i Gegićem. Svi smo dali sve od sebe, i to se vidjelo na terenu.”
Govoreći o utakmici, Musa nije krio zadovoljstvo rezultatom: “Na semaforu je pisalo 110:90 za nas. To govori sve. Nakon Zagreba su nas svi otpisali, čak su neki pisali da će nas ovdje savladati još uvjerljivije. Pogledajte šta smo uradili – pokazali smo da ova reprezentacija ima srce i karakter.”
Musa se osvrnuo i na svoj debi kao kapiten reprezentacije:
“Ovo mi je prva utakmica kao kapiten i to je poseban osjećaj. Ovo je bila noć koju ću pamtiti do kraja života. Nadam se da ćemo uspjeti ostvariti cilj i plasirati se na Evropsko prvenstvo.”
Otkrio je i šta se dešavalo u svlačionici tokom poluvremena, nakon čega je ekipa napravila ključnu seriju od 16:0: “Selektor je govorio o taktici, a na kraju sam tražio riječ. Rekao sam: ‘Pred našom publikom, pred našim porodicama i prijateljima, u našoj kući, niko nas ne može pobijediti.’ Svi su se složili, osjetila se energija.”
Atmosfera u Skenderiji ostavila je snažan utisak na mladog kapitena: “Igrao sam u mnogim dvoranama širom Evrope – u Atini, Beogradu, Euroligi – ali ovo je nešto posebno. Publika je bila nevjerovatna i nosila nas do ove velike pobjede.”
Reprezentacija BiH sada nastavlja kvalifikacije s velikim optimizmom, a navijači se nadaju da će ovi Zmajevi izboriti plasman na Eurobasket i nastaviti sjajan niz.